Humanitarci na djelu!/Хуманитарци на делу!

Autor: Radmila Trbović, 14. 3. 2023.

Ponekad i naša mala pomoć može učiniti prava čuda, budimo solidarni i hrabri kada pomažemo, pomozimo od srca. Zahvaljujući dobroj volji i solidarnosti naših vrijednih ucenika od 1. do 8. razreda kao i učitelja u našoj skoli je i ove godine provedena humanitarna akcija pod sloganom "Skupi čep za skupi lijek"  za Udrugu djece oboljele od leukemije i limfoma. Prikupljanje plastičnih čepova omogućuje Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma da reciklažom čepova osiguraju financijska sredstva za nabavu skupih lijekova oboljelima od teških malignih bolesti. Za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije 0,16 eura (1,20 kn). Na ovaj jednostavan način  naši dragi učenici podižu ekološku svijest jer ne bacaju čepove nego ih doniraju za reciklažu. Također na ovaj način učenici imaju priliku razviti empatiju  - suosjećanje za njihove vršnjake koji se nalaze u teškoj zdravstvenoj  situaciji.
Pohvaljujemo sve sudionike ove akcije.

Milena Bošković, uč. biologije

Понекад и наша мала помоћ може да учини права чуда, будимо солидарни и храбри када помажемо, помозимо од срца. Захваљујући доброј вољи и солидарности наших вредних ученика од 1. до 8. разреда као и учитеља у нашој школи је и ове године проведена хуманитарна акција под слоганом "Сакупи чеп за скупи лек" за Удругу деце оболеле од леукемије и лимфома. Сакупљање пластичних чепова омогућава Удрузи оболелих од леукемије и лимфома да рециклирањем чепова осигурају финанцијска средства за набавку скупих лекова оболелима од тешких малигних болести. За килограм пластичних чепова Удруга оболелих од леукемије и лимфома добије 0,16 евра (1,20 кн). На овај једноставан начин  наши драги ученици подижу еколошку свест јер не бацају чепове него их донирају за рециклирање. Такође, на овај начин ученици имају прилику развијати емпатију  - суосећање за њихове вршњаке који се налазе у тешкој здравственој  ситуацији.
Похваљујемо све учеснике ове акције.

Милена Бошковић, учитељица биологије