Nacionalni ispiti za 8. razred/Национални испити за 8. разред

Autor: Radmila Trbović, 10. 3. 2023.

Nacionalni ispiti učenika 8. razreda održavaju se u cijeloj Republici Hrvatskoj u razdoblju od 13. ožujka do 31. ožujka 2023. god. Njihova je osnovna značajka standardiziranost za sve učenike, pišu se u isto vrijeme i ocjenjuju se prema istim kriterijima. Takvim ispitima ispituju se trajna i stečena znanja, a za njihovo pisanje nema potrebe za posebnu pripremu. Svrha je pisanja nacionalnih ispita povratna informacija učeničkih postignuća koja su usvojili u protekle četiri godine. Detalje pročitajte klikom na Više.

Национални испити ученика 8. разреда одржавају се у целој Републици Хрватској у периоду од 13. марта до 31. марта 2023. год. Њихова је основна карактеристика стандардизираност за све ученике, пишу се у исто време и оцењују се према истим критеријима. Таквим испитима испитују се трајна и стечена знања, а за њихово писање нема потребе за посебну припрему. Сврха је писања националних испита повратна информација ученичких постигнућа која су усвојили у протекле четири године. Детаље прочитајте кликом на Више.

Učenici će pisati nacionalne ispite iz Hrvatskoga jezika, Srpskog jezika, Matematike, Engleskog jezika, Povijesti, Geografije, Biologije, Kemije i Fizike prema zadanom vremeniku provedbe:

• ponedjeljak, 13. ožujka - HRVATSKI JEZIK
  • utorak, 14. ožujka - SRPSKI JEZIK
  • srijeda 15. ožujka - ENGLESKI JEZIK
  • petak, 17. ožujka - MATEMATIKA
  • utorak, 21. ožujka - BIOLOGIJA
  • četvrtak, 23. ožujka - FIZIKA
  • ponedjeljak, 27. ožujka - GEOGRAFIJA
  • srijeda, 29. ožujka - KEMIJA
  • petak, 31. ožujka - POVIJEST.

Svi ispiti započinju u 9:00 sati, a učenici trebaju doći u školu najkasnije u 8:30. Tijekom pisanja ispita potrebno je imati dvije plave kemijske olovke i pribor za matematiku, fiziku i kemiju, a nije dopuštena uporaba elektroničkih uređaja i drugih osobnih stvari. Pisanje ispita nadzirat će dva dežurna učitelja koji će prije početka ispita upoznati učenike s važnim informacijama i uputama.

Nakon pisanja ispita (od 4. sata) bit će organizirana užina, a nastava će se održavati prema uobičajenom rasporedu za taj dan.

Izostanak učenika potrebno je opravdati liječničkom ispričnicom, u protivnom će se izostanak smatrati neopravdanim.

Ostale važne informacije moguće јe pronaći na mrežnoj stranici Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje https://www.ncvvo.hr/.

Svim osmašima želimo mnogo uspjeha!

Ученици ће писати националне испите из Хрватскога језика, Српског језика, Математике, Енглеског језика, Историје, Географије, Биологије, Хемије и Физике према заданом временику проведбе:

понедељак, 13. 03. - ХРВАТСКИ ЈЕЗИК
уторак, 14. 03. - СРПСКИ ЈЕЗИК
среда 15. 03. - ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК
петак, 17. 03. - МАТЕМАТИКА
уторак, 21. 03. - БИОЛОГИЈА
четвртак, 23. 03. - ФИЗИКА
понедељак, 27. 03. - ГЕОГРАФИЈА
среда, 29. 03. - ХЕМИЈА
петак, 31. 03. - ИСТОРИЈА.
Сви испити започињу у 9:00 часова, а ученици требају да дођу у школу најкасније у 8:30. Током писања испита потребно је имати две плаве хемијске оловке и прибор за математику, физику и хемију, а није допуштена употреба електроничких уређаја и других личних ствари. Писање испита надгледаће два дежурна учитеља који ће пре почетка испита упознати ученике с важним информацијама и упутствима.
Након писања испита (од 4. часа) бит ће организована ужина, а настава ће се одржавати према уобичајеном распореду за тај дан.
Изостанак ученика потребно је оправдати докторском испричницом, у противном ће се изостанак сматрати неоправданим.
Остале важне информације могуће је пронаћи на мрежној страници Националног центра за вањско вредновање https://www.ncvvo.hr/.

Свим осмашима желимо много успеха!