Međunarodni dan zagrljaja 21. 01. / Међународни дан загрљаја 21. 01.

Autor: Radmila Trbović, 25. 1. 2023.

Kao i prijašnjih godina i ove smo godine obilježili Međunarodni dan zagrljaja. Dan zagrljaja  je prvi puta obilježen 1986. godine u Americi, a kasnije se, ranih 2000.ih  proširio cijelim svijetom. Cilj je ovoga dana potaknuti ljude da se što više grle, sa svojim voljenima, s kolegama, s prijateljima. Mi smo mini projektom „International Hug Day“ kroz cijeli tjedan od 16. – 20. siječnja učili o različitim blagodatima zagrljaja, kako fizičkim tako i psihičkim. Radionice su se provodile i na redovnoj nastavi engleskoga jezika kao i na satima izvannastavne aktivnosti Napredni Englezi. Učenici 6. i 7. razreda bili su najaktivniji u izradi panoa, dok su učenici 2., 3. i 5. razreda marljivo izrađivali natpise „Free Hugs“ i kupone za besplatne zagrljaje.

Završna manifestacija održala se u petak 20. siječnja kada su učenici i učitelji pod velikim odmorom u holu škole pogledali prezentaciju o zagrljajima, razmijenili zagrljaje, plesali.

FOTОGRAFIJE                                                                 Jelena Knežević, prof.

Као и пријашњих година и ове смо године обeлежили Међународни дан загрљаја. Дан загрљаја  је први пута обележен 1986. године у Америци, а касније се, раних 2000.их  проширило целим светом. Циљ је овога дана потакнути људе да се што више грле, са својим вољенима, с колегама, с пријатељима. Ми смо мини пројектом „Међународни дан загрљаја“ кроз целу недељу од 16. – 20. јануара учили о различитим благодатима загрљаја, како физичким тако и психичким. Радионице су се проводиле и на редовној настави енглескога језика као и на часовима изваннаставне активности Напредни Енглези. Ученици 6. и 7. разреда били су најактивнији у изради паноа, док су ученици 2., 3. и 5. разреда марљиво израђивали натписе „Бесплатни загрљаји“ и купоне за бесплатне загрљаје.

Завршна манифестација одржала се у петак 20. јануара, када су ученици и учитељи под великим одмором у холу школе погледали презентацију о загрљајима, разменили загрљаје, плесали...

ФОТОГРАФИЈЕ                                                           Јелена Кнежевић, проф.