Školska slava Sveti Sava / Школска слава Свети Сава

Autor: Marko Borojević, 30. 1. 2020.

U ponedjeljak, 27.1.2020. godine proslavili smo našu školsku slavu Svetog Savu. Lik i djelo ovog najvećeg srpskog prosvetitelja s radošću i ljubavlju slavimo svake godine i dan je to kojem se učenici posebno raduju.

Naša školska slava započela je Svetom Liturgijom u Crkvi Svetog Nikole u Bijelom Brdu, nakon koje je održan doručak u dvorištu Crkve. Po povratku u školu održana je svečana priredba u kojoj je prikazan bogat kulturno-umjetnički program koji su naši učenici pripremili uz mentorstvo svojih učitelja. Također su tradicioinalno dodijeljene i nagrade za najbolje likovne i literarne radove učenika na temu Svetog Save.

Zahvaljujemo se svima na dolasku!

У понедељак, 27.1.2020. године прославили смо нашу школску славу Светог Саву. Лик и дело овог највећег српског просветитеља с радошћу и љубављу славимо сваке године и дан је то којем се ученици посебно радују.

Наша школска слава започела је Светом Литургијом у Цркви Светог Николе у ​​Бијелом Брду, након које је одржан доручак у дворишту Цркве. По повратку у школу одржана је свечана приредба у којој је приказан богат културно-уметнички програм који су наши ученици припремили уз менторство својих учитеља. Такође су традициоинално подељене и награде за најбоље ликовне и литерарне радове ученика на тему Светог Саве.

Захваљујемо се свима на доласку!