Smotra literarnih radova i recitatora- „Festival lijepe riječi“ / Смотра литерарних радова и рецитатора- „Фестивал лијепе ријечи“

Autor: Marko Borojević, 3. 12. 2019.

U petak i subotu, 22. i 23. 11., u organizaciji KUD-a „Sloga“ održana je u Vukovaru, po prvi put, Smotra literarnog stvaralaštva i recitatora za učenike od 3. do 8. razreda, koji nastavu pohađaju na srpskom jeziku i pismu pod nazivom „Festival lijepe riječi“  na kojem su sudjelovali i učenici naše škole.

У петак и суботу, 22. и 23. новембра, у организацији КУД-а „Слога“ одржана је у Вуковару, по први пут, Смотра литерарног стваралаштва и рецитатора за ученике од 3. до 8. разреда, који наставу похађају на српском језику и писму под називом „Фестивал лијепе ријечи“  на коме су учествовали и ученици наше школе.

Naša mala ekipa literaraca u sastavu: Alen Zec- 3.raz, Mihailo Rabrenović- 4.raz. i  Jelisaveta Borić- 8.raz., pročitala je u petak svoje literarne radove i zadovoljna se vratila kući. U konkurenciji je bilo 35 radova i doista je bilo teško odlučiti se za najbolja tri. Bilo je tu različitih radova, najčešće s naslovom “Sreća“, jer ta je tema bila naslov konkursa za Brankove dane na kojima je naš učenik Mihailo Rabrenović osvojio drugo mjesto, pa sve do učenice iz Vrginmosta, koja nas je razveselila i nasmijala čitanjem pet strana svog rukopisa jedne neobične ljetne ljubavi. Po odluci žirija, najbolji sastav je bila neobična priča jedne učenice o tome kako je ukrala slovo j. Sastav, neočekivan i originalan, posve zasluženo izmamio je osmijeh maloj pobjednici od uha do uha. Nismo osvojili niti jedno od ta  prva tri mjesta, ali smo imali najmlađeg takmičara, našeg Alena Zeca, koji je pokazao da od njega u budućnosti možemo očekivati puno dobrih pjesama, sastava i priča. Sastave naših literaraca možete pročitati u dodatku.

U subotu je naša ekipa recitatora četvrtaša, u sastavu: Vanja Vrljanović, Nina Vujić i Tatjana Jagodić, pod budnim okom učiteljice Sanje Frančić, donijela iz Vukovara drugo mjesto. Osvojio ga je Vanja Vrljanović, interpretacijom pjesme „Luk“ Momčila Tešića. Vratili smo se kućama bogatiji za još jedno umjetničko iskustvo, što će nam pomoći da budemo još bolji i pripremljeniji.

Aleksandar Kovačević, prof.

Наша мала екипа литерараца у саставу: Ален Зец- 3.раз, Михаило Рабреновић- 4.раз., и  Јелисавета Борић- 8.раз., прочитала је у петак своје литерарне радове и задовољна се вратила кући. У конкуренцији је било 35 радова и заиста је било тешко одлучити се за најбоља три. Било је ту различитих радова, најчешће с насловом“ Срећа“, јер та је тема била наслов конкурса за Бранкове дане на којима је наш ученик Михаило Рабреновић освојио друго место, па све до ученице из Вргинмоста, која нас је развеселила и насмејала читањем пет страна свог рукописа једне необичне летње љубави. По одлуци жирија, најбољи састав је била необична прича једне ученице о томе како је украла слово ј. Састав, неочекиван и оригиналан, посве заслужено измамио је осмех малој победници од уха до уха. Нисмо освојили нити једно од та  прва три места, али смо имали најмлађег такмичара, нашег Алена Зеца, који је показао да од њега у будућности можемо очекивати много добрих песама, састава и прича. Саставе наших литерараца можете прочитати у додатку.

У суботу је наша екипа рецитатора четврташа, у саставу: Вања Врљановић, Нина Вујић и Татјана Јагодић, под будним оком учитељице Сање Франчић, донела из Вуковара друго место. Освојио га је Вања Врљановић, интерпретацијом песме „Лук“- Момчила Тешића. Вратили смо се кућама богатији за још једно уметничко искуство, што ће нам помоћи да будемо још бољи и припремљенији.

Александар Ковачевић, проф.

« Ožujak 2024 »