Posjet kazalištu

Autor: Mirjana Popović, 13. 12. 2010.

Učenici nižih razreda su posjetili dječije kazalište "Branko Mihanović" u Osijeku, i pogledali predstavu  "Betlehemska crna ovca"

Betlehemska crna ovca

Livija Kroflin

božićna predstava
u suradnji s Kazalištem lutaka Zadar

Tekst Livija Kroflin
Režija Lidija Helajz
Lutke i scena Mojmir Mihatov
Glazba Davor Grzunov

Likovi

Ružica (crna ovca) Areta Ćurković
Janko (brat) Mladen Vujčić
Janica (njihova sestra) Snježana Ivković
Mama ovca, Zmija Inga Šarić

Događaj koji već dvije tisuće godina slavi cijeli kršćanski svijet - rođenje djeteta Isusa - ovaj je put ispričan iz kuta jedne ovčje obitelji. Glavni je lik mala ovca Ružica, koja nije bijela kao brat joj Janko i sestra Janica, nego „neke čudne boje“, pa joj se i brat i sestra ponekad smiju da je „crna ovca u obitelji“. A ona samo pršti od energije i želje za pravdom te u silnom nastojanju da popravi svijet drugima često ide na živce jer im kvari zabavu tražeći da i oni pomognu baš kad se najljepše igraju lovice, a roditelje zna tako zabrinuti da im runo gotovo posijedi od brige. Je li zaista baš Ružica odvela Mariju i Josipa, koji su već iznemogli tražeći smještaj po Betlehemu, do prazne spilje u kojoj su našli toplo prenoćište? Je li Ružica zaista bila prva koja je darivala novorođeno „malo ljudsko janje“, prije svih pastira i mudraca? I kakvu je ulogu u svemu tome odigrala Zlokobna Zla Zmija?
Kako je to zaista bilo prije dva tisućljeća, saznat ćete u predstavi!