XIII. Theaterspiele

Autor: Administrator , 4. 4. 2016.

Trinaestu godinu za redom, u organizaciji udruge Europski kulturni krug i OŠ Vidovec, organizirale su se Dramske igre na njemačkom jeziku „Theaterspiele“. Taj projekt je kroz 12 godina izrastao u međunarodnu manifestaciju. Ove godine sudjelovali su i naši učenici. Detalje pročitajte pod Opširnije.

Тринаесту годину заредом, у организацији удружења Европски културни круг и ОШ Видовец, организовале су се Драмске игре на немачком језику "Theaterspiele". Тај пројекат је кроз 12 година израстао у међународну манифестацију. Ове године учествовали су и наши ученици. Детаље погледајте под Опширније,

Cjelokupna manifestacija odvila se u tri dana, od 17. do 19. ožujka  2016. Sudjelovale su 43 dramske skupine (800 sudionika) iz Hrvatske, Srbije, Slovenije, Mađarske i Rumunjske. Svakoj dramskoj skupini omogućen je nastup u jedinstvenom prostoru Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu. Pored toga učenici su imali i dramske vježbe i radionice s profesionalnim glumcima.

Ove godine su naši učenici sedmog razreda: Maja Borić, Vanja Ćulibrk, Mirjana Jandrijević, Tatjana Tuvić, Nikola Đukić i Vanja Vuković imali čast predstaviti svoj autorski igrokaz "Willkommen in der Gegenwart" na kazališnoj smotri pod mentorstvom Katarine Ivanković Lovrić, mag. eduk. njemačkog jezika i književnosti.

Kako je to sve izgledalo možete pogledati pod sljedećim linkom:

Целокупна манифестација одвила се у три дана од 17. до 19. марта 2016. Учествовале су 43 драмске групе (800 учесника) из Хрватске, Србије, Словеније, Мађарске и Румуније. Свакој драмској групи омогућен је наступ у јединственом простору Хрватског народног казалишта у Вараждину. Поред тога ученици су имали и драмске вежбе и радионице са професионалним глумцима.

Ове године су наши ученици седмог разреда: Маја Борић, Вања Ћулибрк, Мирјана Јандријевић, Татјана Тувиц, Никола Ђукић и Вања Вуковић имали част да представи свој ауторски игроказ "Willkommen in der Gegenwart" на позоришној смотри под менторством Катарине Иванковић Ловрић, маг. едук. немачког језика и књижевности.

Како је то све изгледало можете погледати под следећим линком: