Dezemberfest - eine Weihnachtsaufführung

Autor: Administrator , 11. 1. 2016.

U petak, 18. prosinca u 18 sati u kazališnom prostoru OGI-OS (Trg Slobode 2, Osijek) održana je Božićna priredba na njemačkom jeziku –Dezemberfest. Učenici su nastupali s prigodnim božićnim pjesmama, pojedini uz tamburašku pratnju, te  igrokazima na njemačkom jeziku. Detalje pročitajte klikom na Opširnije.

У петак, 18. септембра у 18 часова у казалишном простору ОГИ-ОС (Трг Слободе 2, Осијек) одржана је Божићна приредба на немачком језику –Dezemberfest. Ученици су наступали с пригодним божићним песмама, поједини уз тамбурашку пратњу, те игроказима на немачком језику. Детаље прочитајте кликом на Опширније.

Sudjelovalo je 7 škola iz dviju županija: OŠ Vijenac, OŠ Bijelo Brdo, OŠ Franje Krežme (učiteljica Melita Barišić), OŠ Gorjani (učiteljica Dunja Piperković), OŠ Ivan Meštrović iz Vrpolja (učiteljica Marija Brandić), OŠ Ivana Brlić Mažuranić iz Strizivojne (učiteljica Melita Vragolović) i Prosvjetno-kulturni centar Mađara u RH, Osijek (učiteljica  Erzsébet Kanalas). Organizatorica  je učiteljica  njemačkoga jezika Katarina Ivanković Lovrić koja radi u  OŠ Vijenac, OŠ Bijelo Brdо,  te OŠ Franje Krežme. Projekt je pokrenut na inicijativu prethodno spomenute učiteljice , a ostvaren u suradnji s matičnom školom, OŠ Vijenac i zahvaljujući finacijskoj podršci udruge Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg iz Stuttgarta. Cilj projekta je popularizacija njemačkoga jezika i kreativan način učenja stranoga jezika. Ulaz je bio slobodan.

Учествовало је 7 школа из двеју жупанија:ОШ Вијенац, ОШ Бијело Брдо, ОШ Фрање Крежме (учитељица Мелита Баришић), ОШ Горјани  (учитељица Дуња Пиперковић), ОШ Иван Мештровић из Врпоља (учитељица Марија Брандић),ОШ Ивана Брлић Мажуранић из Стризивојне (учитељица Мелита Враголовић) и Просвјетно-културни центар Мађара у РХ, Осијек (учитељица Ерзсéбет Каналас). Организаторица је учитељица немачкога језика Катарина Иванковић Ловрић која ради у ОШ Вијенац, ОШ Бијело Брдо, те ОШ Фрање Крежме. Пројект је покренут на иницијативу претходно споменуте учитељице , а остварен у сарадњи с матичном школом, ОШ Вијенац и захваљујући финацијској подршци удруге Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg из Стуттгарта. Циљ пројекта је популаризација немачкога језика и креативан начин учења странога језика. Улаз је био слободан.