Ekskurzija osmaša na Taru/Екскурзија осмака на Тару

Autor: Radmila Trbović, 12. 6. 2023.

Prva četiri dana mjeseca lipnja, učenici osmog razreda naše škole proveli su se, kako kažu, najbolje u životu.

Jana, Ena, Olivera, Damjan, Goran, Marko i Marko još dugo će pamtiti četiri dana koja su proveli s vršnjacima iz škola koje nastavu izvode na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu.

Puna tri autobusa osmaša sa svojim učiteljima, posjetili su Republiku Srbiju; obišli Brankovinu, Valjevo, Šargansku osmicu, Drvengrad, najkraću rječicu - „Godinu“, razgledali Nacionalni park „Taru“, družili se i naprosto uživali u zajedničkim danima i druženju koje je znalo trajati do kasnih večernjih sati.

„Sve nam je bilo lijepo“, kažu naši osmaši, nasmiješeni od uha do uha, a ja ću dodati još samo da je i meni bilo ugodno s njima, jer su se pokazali kao veseli i zreli mladi ljudi koji će znati odgovoriti izazovima koji su tek pred njima.

Fotografije                                                                                          A. Kovačević

Прва четири дана месеца јуна, ученици осмог разреда наше школе провели су се, како кажу, најбоље у животу.

Јана, Ена, Оливера, Дамјан, Горан, Марко и Марко још дуго ће памтити четири дана која су провели с вршњацима из школа које наставу изводе на српском језику и ћириличном писму.

Пуна три аутобуса осмака са својим учитељима, посетили су Републику Србију; обишли Бранковину, Ваљево, Шарганску осмицу, Дрвенград, најкраћу речицу, „Годину“, разгледали Национални парк „Тару“, дружили се и напросто уживали у заједничким данима и дружењу које је знало трајати до касних вечерњих сати.

„Све нам је било лепо“, кажу наши осмаци, насмешени од увета до увета, а ја ћу додати још само да је и мени било угодно с њима, јер су се показали као весели и зрели млади људи који ће знати одговорити изазовима који су тек пред њима.

A. Ковачевић