HACKATHON najboljih poduzetničkih ideja/HACKATHON најбољих подузетничких идеја

Autor: Radmila Trbović, 15. 5. 2023.

U srijedu, 10. svibnja 2023. godine u ZOO Hotelu Osijek održan je Hackathon kojim su privedene kraju edukativne aktivnosti projekta „Učeničkim poduzetništvom za pametan rast“.

Opširnije pod VIŠE.

У среду, 10. маја 2023. године у ЗОО Хотелу Осијек одржан је Hackathon којим су приведене крају едукативне активности пројекта „Ученичким подузетништвом за паметан раст“.

Опширније под ВИШЕ.

Na Hackathonu su sudjelovali učenici iz četiri partnerske škole: Osnovne škole Bijelo Brdo, Osnovne škole Antunovac, Osnovne škole Ivana Kukuljevića Belišće i Osnovne škole braće Radić Pakrac.

Hackathon predstavlja završnicu edukacijskog ciklusa Poduzetničke akademije koja se provodila u periodu od siječnja do travnja 2023. i koja se sastojala od 4 edukacijska modula: Razvoj poduzetničkih kapaciteta i sklonosti poduzetničkom razmišljanju, Razvoj inovativnosti i kreativnosti te generiranje ideja, Razvoj praktičnih poduzetničkih vještina i Razvoj financijske pismenosti.

Tijekom Poduzetničke akademije učenici usvojili su znanja iz financijske pismenosti, razvoja poduzetničinih kapaciteta, poduzetničkih vještina, razvoja kreativnih potencijala i generiranja ideja te ih u obliku poduzetničkih ideja na Hackathonu predstavili svim sudionicima projekta. Od deset timova koja su prezenirala svoje ideje, odabrana su dva pobjednika: tim iz OŠ Bijelo Brdo – Olivera Đukić, Nika Popović, Jana Božić, Vanja Vrljanović, David Kvaka i tim iz OŠ Ivana Kukuljevića – Frane Šerić i Rea Weber. Učenici su nakon proglašenja pobjednika ostatak druženja nastavili posjetom Zoološkom vrtu Osijek.

Pedagog: Zoran Narančić

На Hackathonu су учествовали ученици из четири партнерске школе: Основне школе Бијело Брдо, Основне школе Антуновац, Основне школе Ивана Кукуљевића Белишће и Основне школе браће Радић Пакрац.

Hackathon представља завршницу едукацијског циклуса Подузетничке академије која се проводила у периоду од јануара до априла 2023. и која се састојала од 4 едукацијска модула: Развој подузетничких капацитета и склоности подузетничком размишљању, Развој иновативности и креативности те генерирање идеја, Развој практичних подузетничких вјештина и Развој финанцијске писмености.

Током Подузетничке академије ученици су усвојили знања из финанцијске писмености, развоја подузетничиних капацитета, подузетничких вештина, развоја креативних потенцијала и генерирања идеја те их у облику подузетничких идеја на Hackathonu представили свим учесницима пројекта. Од десет тимова која су презентирала своје идеје, одабрана су два победника: тим из ОШ Бијело Брдо – Оливера Ђукић, Ника Поповић, Јана Божић, Вања Врљановић, Давид Квака и тим из ОШ Ивана Кукуљевића – Фране Шерић и Реа Wебер. Ученици су након проглашења победника остатак дружења наставили посетом Зоолошком врту Осијек.

FOTOGRAFIJE/ФОТОГРАФИЈЕ