Dan škole / Дан школе

Autor: Radmila Trbović, 27. 4. 2023.

Zbog proljetnog raspusta, umjesto 13. 4., Dan škole ove godine smo obilježili u srijedu, 5. 4.2023. godine.
Nakon ceremonijalnog dijela polaganja vijenaca, učenici, zaposleni i ostali gosti su imali priliku odgledati glazbeno-scenske nastupe učenika razredne nastave. Tema ovogodišnje proslave bila je "Zdravlje". Učenici škole su uz mentorstvo učitelja danima, pa i tjednima ranije pripremali svoje štandove.
Posjetitelji  "sajma zdravlja" mogli su vidjeti i kupiti nešto na štandovima: Zdravlje u brojkama, Domaćinstvo, Medni štand, Ljekoviti biljni štand itd. Posjetitelji su također mogli da "iskuse" ljekovitu glazbu, testiraju svoje mentalno zdravlje i fizičku spremu na prilagođenim treninzima. Mnogi su se isprobali u jahanju, naučili razliku između rekreacijskog i terapijskog jahanja. Imali smo i štand prve pomoći čiju praktičnu primjenu na sreću nismo trebali.
Dio ugođaja možete pogledati u galeriji.
Због пролећног распуста, уместо 13. 4., Дан школе ове године смо обележили у среду,  5. 4.2023. године.
Након церемонијалног дела полагања венаца, ученици, запослени и остали гости су имали прилику да одгледају музичко-сценске наступе ученика разредне наставе. Тема овогодишње прославе била је "Здравље". Ученици школе су уз менторство учитеља данима, па и недељама раније припремали своје штандове.
Посетиоци "сајма здравља" могли су да виде и купе нешто на штандовима: Здравље у бројкама, Домаћинство, Медни штанд, Лековити биљни штанд итд. Посетиоци су такође могли да "искусе" лековиту музику, тестирају своје ментално здравље и физичку спрему на прилагођеним тренинзима. Многи су се испробали у јахању, научили разлику између рекреацијског и терапијског јахања. Имали смо и штанд прве помоћи чију практичну примену на срећу нисмо требали.
Део угођаја можете погледати у галерији.